Millrose Games Trials (NY) Results

Results from the Millrose Games Trials. The top three boys and girls qualified for the Millrose Games.

Millrose Games Trials 2024
Jan 10, 2024
The Armory Track & Field Center, New York, NY

Girls Weight Throw Invitational
===============================================================
    Name                    Year School                Finals  
===============================================================
  1 Vizcarrondo, Gabriella    11 Nanuet-NY             50-04.25
  2 Ewers, Meagan             11 Medgar Evers          47-01.50
  3 Lindo, Nattaly            12 Valley Strea          45-05.00
  4 Johnson, Daniella         11 Kingston-NY           45-02.50
  5 Maher, Victoria           12 Marlboro-NY           44-02.50
  6 Murrell-Sanders, Aniyah   12 Elizabeth-NJ          41-08.25
  7 Odeniyi, Angie            11 Roy C Ketcha          40-10.25
  8 Stiefel, Madeline         11 Tappan Zee-N          40-01.25
  9 Arbid, Hannah             11 Lakeland/Pan          39-10.50
 10 Hansen, Maggie            11 Clarkstown S          39-02.25
 11 Vitiello, Julia           12 Pearl River-          37-04.25
 12 John, Anthoneya           12 Medgar Evers          37-03.75
 13 Juras, Juliana            12 Marlboro-NY           36-06.25
 14 Guthrie, Chantal          12 Poly Prep-NY          34-01.75
 15 Beepot, Ja'nya            12 Suffern-NY            33-11.00
 16 Siguenza- Cambi, Elizabe  12 Nanuet-NY             32-09.75
 17 Gaines, Ziah              12 Mt Vernon-NY          32-06.25
 18 Spencer, Kayla            12 Medgar Evers          31-05.50
 19 Goncalves, Charlotte      12 Mt Vernon-NY          29-11.50

Boys Weight Throw Invitational
===============================================================
    Name                    Year School                Finals  
===============================================================
  1 Ifkovits, Aidan           12 New Paltz-NY          66-01.00
  2 Ye, Daniel                11 Horace Greel          63-04.25
  3 Mulqueen, Eric            11 Iona Prep-NY          60-06.50
  4 Chambers, Kristopher      12 Baldwin-NY            60-04.00
  5 Aggarwal, Sohum           12 Lakeland/Pan          57-09.25
  6 Chu, Terrance             12 Susan Wagner          55-10.00
  7 Ouyang, William           12 Great Neck S          55-05.25
  8 DeCrescenzo, Lucas        11 Lyman Hall-C          54-08.75
  9 Chin, Brian               12 Rye Neck-NY           54-00.75
 10 D'Adamo, Joseph           12 Nanuet-NY             53-11.00
 11 McWilliams, Daniel        12 Massapequa-N          53-06.00
 12 Hecht, Mason              12 Northport-NY          52-00.00
 13 O'Neill, Shane            12 Nanuet-NY             50-08.50
 14 Trocino, Joel             12 Washingtonvi          50-04.75
 15 Camacho, Fabio            12 Harrison-NY           49-09.25
 16 Sullivan, Charles         10 Somers-NY             49-06.75
 17 Samuels, Matthew          10 Mt Vernon-NY          48-04.25
 18 Campbell, Timothy         12 Connetquot-N          47-07.50
 19 Semo, Deklan              11 Northport-NY          44-10.50
 20 Snow, Kyle                11 Rye Neck-NY           43-11.75
 21 Lavine, Tarike            12 South Shore-          43-10.50
 22 Dorvilier, Bryan          11 Pearl River-          42-02.25
 23 Swist, Matt               11 Northport-NY          42-01.75
 24 Fontecchio, Benjamin      11 Harrison-NY           41-11.50
 25 Ellenberg, Max            10 Edgemont-NY           40-10.50
 26 Gherardi, Jake            12 Iona Prep-NY          39-10.00
 27 Weiss, Ethan              12 Briarcliff-N          39-07.00
 28 Mouzakis, Aris            10 Tappan Zee-N          38-00.75
 -- Shpilberg, Nathan         12 Rye Neck-NY               FOUL